Наелектризирана атмосфера во Собранието: Вмровците станаа од местата и извикуваа пауза

by Fokus

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се побунија и станаа од своите места, кога претседателот на Собранието, Талат Џафери одби да им даде пауза од половина час.

Понатамошно продолжување на седницата не беше можно, затоа што цело време извикуваа пауза. 

М.В.

 

Поврзани новости