Мурињо: Не ја отпишувајте Македонија

by fokus

Легендарниот фудбалски селектор Жозе Мурињо даде охрабрувачка изјава пред баражот натпреварот за пласман на Светското првенство помеѓу мечот Италија – Македонија.

„Сите со нетрпение го очекуваат евентуалниот финален натпревар помеѓу Италија и Португалија, но за да се случи таква пресметка, најпрвин двете репрезентации ќе треба да одиграат квалитетно во полуфиналните средби. Гледам дека сите веќе ја отпишаа Турција против Португалија и ја отпишаа Македонија против Италија. Но, јас би се замислил. Тоа се две сериозни селекции и никогаш не би ги отпишал“, изјави Мурињо.

Поврзани новости