Млад беровец прегазил полицаец и побегнал

by Fokus

МВР информира дека денеска полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Б.М.(20) од с. Двориште, Беровско, затоа што околу 02.10 часот тој со возило прегазил еден полициски службеник во пределот на ногата и се дал во бегство, а на друг полициски службеник му упатувал закани.

Против Б.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости