Мицкоски: Заев со лажна медицинска белешка го избегнал воениот рок

by fokus

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Кратово го обвини премиерот Зоран Заев дека со лажна медицинска белешка го избегнал служењето војска.

-Тоа младо момче (портпаролот на СДСМ) не знае што е утринска смотра, што е пожарство, дали знае што е стража на минус 20 степени во пола метар снег, а не знае ниту неговиот лидер Зоран Заев бидејќи со лажна медицинска белешка го избегнал воениот рок. Но, затоа не им пречеше да ја обесчестат Армија, рече Мицкоски.

Поврзани новости