Мицкоски во штабот на “Вреди” на средба со Таравари

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети централниот штаб на Вреди на плоштадот „Скендербег“ во Скопје, јавува ТВ21.

Мицкоски се сретна со еден од лидерите на албанската опозиција, Арбен Таравари.

Поврзани новости