Мицкоски кон Заев: Наместо заштитник, стани противник на криминалот!

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повика лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев да излезе на избори и да се откаже од штетниот Договор со Грција.

„Заев откажи се од штетниот Договор со Грција и ајде на избори. ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржи обвинителство кое вистински ќе се бори против криминалите. Наместо заштитник стани противник на криминалот“, посочи Мицкоски на Твитер.

Поврзани новости