Милошоски до Хан: Помогнете ми, баба ми ми се заканува

by fokus

Пратеникот Антонијо Милошоски денеска на Твитер му одговори на еврокомесарот Јоханес Хан за неговата изјава дека има информации за закани кон пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои сакаат да гласаат за уставните измени.

-Господине Хан, ако го поддржам пропаднатиот референдум и неуставниот договор, баба ми ми се закани со зборовите „главата нема да си ја најдеш на рамена“. Ве молам кажете ми во која ЕУ институција треба да ги пријавам заканите и да побарам заштита од баба ми, му пиша Милошоски на Хан.

Поврзани новости