Мик Џегер ја продаде куќата на Флорида

by Fokus

Фронтменот на Ролинг Стоунс Мик Џегер и неговата партнерка, кореографката и поранешна балерина Мелани Хемрик, ја продадоа куќата на брегот на ранчот  Лејквуд на Флорида за 3,25 милиони долари на крајот на август, објави Си-Ен-Ен.

-Не можете секогаш да го добиете она што го сакате… но оваа куќа е дефинитивно она што ви треба, гласи написот со Кристин Спелман во знак на една од најпознатите песни на бендот.

Се протега на повеќе од 5.700 квадратни стапки, имотот со четири спални соби се наоѓа во рамките на Лејк Клубот – главна затворена заедница на околу 30 минути од центарот на Сарасота – и е изграден со приватноста на ум, се вели во огласот.

Опремен е со високи тавани, обликување на круна и тавани со каса, и може да се пофали со одлична просторија, медиумска просторија со влажен бар, работна соба, дувло, три балкони, заштитна ланаи и сопствена камбанарија.

Кујната на сопствениот готвач има два шпајза и машина за капучино, додека примарниот апартман за спална соба има балкон со камин, гардероба и приватен пристап до скали.

Двојката, која е заедно од 2014 година, потрошила повеќе од 400.000 долари за реновирање на домот додека биле сосптвеници, вклучувајќи козметички промени, обемно уредување и додавање на безбедносни камери и порти.

 

 

Поврзани новости