Мик Џегер (80) гордо позираше со својата свршеница (36) – силниот ветер не им пречеше

by Fokus

Мик Џегер (80) се појави со 44 години помладата свршеница Мелани Хамрик на церемонијата по повод првата официјална посета на кралот Чарлс и кралицата Камила на Франција.

Легендарниот рокер гордо позираше со својата згодна свршеница, балерина, на црвениот тепих, а не му пречеше силниот ветер.

Парот се запозна на концертот на Ролинг Стоунс во Токио во 2014 година, а потоа се заљубија иако пријателите на пејачката открија дека се во отворена врска, па дури и дека Мелани ги избира љубовниците на Џегер.

Пред шест години тие го добија синот Деверу, кој е осмо дете на Мик. Тој има уште седум деца со пет различни жени, а има и пет внуци и една правнука.

Иако се зборува за отворена врска и дека Џегер не се откажал од неверството, кое ги карактеризираше сите негови претходни врски, извори блиски до музичарот тврдат дека тој се смирил со Мелани и води многу помирен живот.

Поврзани новости