Меси незадоволен што Нејмар не се врати во Барселона

by fokus

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси призна дека би сакал Нејмар да се врати во клубот. Во минатото трансфер период, Каталонците преговараа со ПСЖ за трансфер на Бразилецот, но не можеа да се договорат.

– Не знам дали Барса направи се што е можно за да го врати Нејмар, но вистината е дека преговорите со ПСЖ не се лесни. Би сакал Нејмар да се приклучи на нашиот клуб, истакна Меси.

Од спортска гледна точка, Нејмар е еден од најдобрите во светот. Клубот исто така ќе направи прогрес во однос на правата за преноси и спонзорите. Јас лично никогаш не побарав да биде донесен Нејмар. Сè што направив беше да го искажам своето мислење. Немам разочарување што не се врати. Барселона има импресивен список што може да се бори за сите трофеи, дури и без Нејмар, додаде Меси

Договорот на Бразил со ПСЖ е со важност до 30 јуни 2022 година, а неговата цената на фудбалскиот пазар е 180 милиони евра. 

Поврзани новости