Меџити: Мора да се подобриме, пред народот да не подобри нас

by Fokus

Изет Меџити од ДУИ пред почетокот на првата конститутивна седница на Централното претседателство изјави дека денеска се собрале да се подобрат, пред народот да ги подобри.

Наведе и дека повторно ќе побараат разрешување на вицепремиерот Артан Груби, како што побараа преку отвореното писмо, поради неефикасност и нереализирање на програмата.

„Во ДУИ секој пат тенденцијата беше за жестоки дебати. Да се ​​унапредиме, да не нè подобри народот. Дури и во писмото со име и презиме кажавме дека бараме разрешување на вицепремиерот Артан Груби за неефикасност и нереализирање на програмата“, рече Меџити.

Поврзани новости