Мечка нападна маж во шума близу Љубљана

by Fokus

Маж кој го шетал своето куче утрово бил нападнат од мечка во село на 20-ина километри од Љубљана.

Мажот е полесно повреден, а мечката се повлекла по нападот, се наведува во соопштението на општината Шкофљица, каде што се случил нападот, пренесува словенечка СТА.

Како што соопштија од општината, инцидентот се случил на простор каде што се сечат дрвја.

Порталот 24ур.ком објави дека мечката нападнала маж, кој се шетал во шума со куче и со уште едно лице. Таа го каснала за ногата.

Општината повторно ги повика жителите и другите посетители во областа да ги следат упатствата за спречување на напади на мечки, пренесува Танјуг.

Поврзани новости