Манчевски кон Ѓорчев: Договорете се дали сте победиле, дали сте изгубиле во 2016, кој е на власт?

by fokus

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во синоќешната дебата со Влатко Ѓорчев на ТВ 24, застана во одбрана на владејачката гарнитура, затоа што како што според него, Македонија се движи во правилна насока.

„И вие договорете се. Дали сте победиле, дали сте изгубилево 2016, кој е на власт?. Во недела треба да го избереме Стево, кој знаеме што ни нуди. Стабилност, сигурност, продолжување на патот кон ЕУ и НАТО. Од друга страна ја имаме Гордана Силјановска-Давкова, која не знаеме што нуди“, истакна Манчевски.

Поврзани новости