Малолетно девојче нападнато во училиште од соученичка

by fokus

Малолетно девојче било нападнато во училиште во Гази Баба од нејзина соученичка.

-Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Ц.(32) од Скопје пријавил дека на 15.04.2024 околу 15.00 часот во основно училиште на подрачјето на Гази Баба, неговата малолетна ќерка била нападната од нејзина соученичка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости