Македонија се победи самата себе

by fokus

Ракометната репрезентација на Македонија испушти огромна шанса за пласман во полуфиналето на Европското првенство откако вечерва загуби од Чешка со 24-25.

Македонија водеше до самиот крај, кога ја испушти предноста која во еден момент изнесуваше и пет гола.

Нашата репрезентација сега е последна на табелата и утре го игра последниот натпревар со Данска.

 

Поврзани новости