Мајката на Пике и удрила шлаканица на Шакира

by Fokus

Се уште се интересни за јавноста љубовните приказни на Шакира и Пике и скандалите по нивното раскинување.

Фудбалерот и пејачката раскинаа по 10 години врска, поради неверството на Пике.

Во јавноста се појавија бројни детали од нивната врска, за аферта во која наводно е вмешано целото семејство на фудбалерот.

Популарната пејачка прво дознала за изневерувањето на својот долгогодишен партнер, а потоа и за „предавството“ на неговата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shoke News (@shoke.news)

Жерар Пике ја изневерил Шакира со Клара Чија Марти.

Според „The Sun“, мајката на Пике, Монсерат Бернабеу цело време знаела за неговото неверство и ја криела оваа афера.

Според шпанските медиуми, ваквата вмешаност на Монсерат е најголемата причина поради која тие две не се согласувале.

„Сето ова е затоа што кога започна врската на Пике и Клара, тие се криеја во куќата на родителите на Пике во Кабрилс, Шпанија“, тврди шпанската новинарка Лаура Фа.

Според шпанските медиуми, извор близок до фудбалерот и неговото семејство бил сведок на физичка пресметка меѓу Шакира и Монсерат.

Споменатиот извор за шпанските медиуми изјави дека пејачката и нејзината свекрва во неколку наврати жестоко се судриле и дека имале две сериозни расправии во кои имало и физичка пресметка.

„Бернаберу ѝ удри шлаканица на Шакира пред Пике и нивните деца“, изјави изворот.

Поврзани новости