Мајка и бебе починаа при породување во Гевгелија

by Фокус

Мајка и нејзиното бебе починале при породување во болницата во Гевгелија. Директорот на гевгелиската болница го потврди случајот и информираше дека била повикана полиција, пренесува Плусинфо.

Нема информации за причината поради која се случила оваа трагедија.Телото на мајката и бебето се предадени на обдукција.

Полицијата ја потврди инфрмацијата и соопшти дека станува збор за Маја Х. од Дојран.

Поврзани новости