Мајка го оставила бебето кај бабата и побегнала

by Fokus

Во СВР Скопје денеска во 11.15 часот женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла ќерка и со нејзиното новороденче, и го оставила и го напуштила станот.

МВР информира дека новороденченто за преглед било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а се преземаат мерки за пронаоѓање на мајката на детето и за целосно расчистување на настанот.

Поврзани новости