Маџир Маало без вода на петок 13

by fokus

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ соопштува дека без вода ќе останат корисниците од населба Маџир Маало денеска, на петок 13.

„Ве известуваме дека на ден 13.07.2018 (петок), поради реконструкција на водоводна мрежа ф 125 мм на ул.Ѓуро Ѓоновиќ 78 во нас.Маџир Маало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од нас.Маџир Маало од 10:00 часот до завршување“, соопштија од Водовод.

Поврзани новости