Љупчо Андоновски изгласан на местото на Мијалков

by Фокус

На денешната владина седница, Љупчо Андоновски беше изгласан за нов директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, откако Сашо Мијалков си поднесе оставка. Андоновски на оваа функција доаѓа од местото началник на Одделот за безбедност и контраразузнавање – Скопје.

На денешната седница беше изгласан и  Горанчо Савески за нов директор на Бирото за јавна безбедност при МВР. Тој досега беше началник на Централните полициски служби.

Поврзани новости