Левица отвори нова канцеларија во центарот на Крива Паланка

by Fokus

Левица синоќа свечено отвори нова канцеларија во Крива Паланка, која се наоѓа во центарот на градот.

„Народот се повеќе ја препознава идеологијата и вредностите на Левица – изградени на темелите на нашите предци кои го дале животот за Македонија и на кои почива вистината, праведноста и еднаквоста“ велат од партијата.

На отворањето присуствуваа претседателот на Левица, Димитар Апасиев, носителот на пратеничката листа на Левица во 3ИЕ Борислав Крмов, Александар Симонов член на Президиумот, членови на ЦК, симпатизери и гости од повеќе населени места.

Покрај свеченостите, претседателот Апасиев, Крмов и Симонов се осврнаа на престојните предизвици во текот на претседателската кампања како и непосредниот влез на двоцифрен број пратеници од Левица во Собранието и што тој зголемен капацитет ќе значи одбрана на националните и класните интереси на македонскиот народ.

,,Растот на партијата е евидентен. Претходно отворивме локални ограноци во поголемите градови, сега дојдоа на ред и помалите општини во Република Македонија. Овие средби и вашата поддршка не полнат со енергија да ја продолжиме нашата борба”, истакна Крмов.

Постојаниот раст на Партијата е доказ дека народот ја препознава АСНОМ-ската идеологија и бескомпромисноста на Левица, како нова идеја чие време допрва доаѓа, порачаа од Левица.

Поврзани новости