Лажел дека ја лекува ќерка и, и земал 6.000 евра

by Fokus 16:45
16:45

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против И.Ц.(44) од Штип за сторено кривично дело “измама“.

Според информациите во полицискиот билтен, во периодот од април до јуни минатата година, во Штип во домот на Ц.К., пријавениот во повеќе наврати, барајќи парични средства за лекување на ќерката на Ц.К., од истата зел вкупно 348.500 денари.

- Advertisements -

Поврзани новости