Ламбе ја испеа химната на протестот „Ултиматум – НЕ Благодарам!“

by Fokus 19:50
19:50

Поп-пејачот Ламбе Алабакоски ја испеа македонската химна на протестот против францускиот предлог, насловен „Ултиматум – НЕ Благодарам“. Кога се појави на бината присутните почнаа да го скандираат неговото име.

Алабакоски е човекот кој ја запали вратата на бугарскиот центар во Битола „Ванчо Михајлов“ и го призна делото. Тој доби поддршка од македонската јавност, а во родниот град имаше и протести за негово ослободување.

Поврзани новости