Куќен притвор за Сашо Мијалков

by fokus 22:45
22:45

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор, неофицијално дознава Фокус, од доброупатени извори.

Како што дознаваме, досегашните мерки на претпазливост му се сменети со куќен притвор, по барање на обвинителството за случајот Таргет и Тврдина.

- Advertisements -

Фокус побара и очекува официјална информација од Кривичниот суд.

Инаку, вечерва пред домот на Мијалков има засилено полициско присуство.

Мерката куќен притвор доаѓа пред закажаната пресуда на 26 февруари за “Таргет и Тврдина”, односно за масовното незаконско прислушување во УБК.

Поврзани новости