Коѕијас поднесе оставка

by Fokus

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас поднел оставка до грчкиот премиер Алексис Ципрас, објавија дел од грчките медиуми.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, информацијата не е официјално потврдена ниту од грчкото Министерство за надворешни работи, ниту од кабинетот на грчкиот премиер.

Поврзани новости