Ковачевски утре на средба со лидерите од владината коалиција

by fokus

Утре претседателот на Владата Димитар Ковачевски ќе има средба со лидерите од владината коалиција, информираат од Владата.

Средбата ќе се одржи во 13:00 часот во свечена сала, во Владата на Република Северна Македонија.

По завршувањето на средбата, премиерот Ковачевски ќе има прес-конференција за медиуми на која што ќе присуствуваат и лидерите од владината коалиција, која ќе се одржи во холот на Владата.

Поврзани новости