Колку всушност заработува Кристијано Роналдо?

by Fokus

Никој не може да се натпреварува со Кристијано Роналдо.

Фудбалерот кој е член на Ал-Наср заработил неверојатна сума од 46 милиони долари од фудбалот во 2023 година, што верувале или не – не е ни половина од неговата вкупна заработка.

Неговиот бренд заработи многу повеќе, бидејќи Роналдо продава и патики, облека, па дури и опрема за вежбална. Покрај тоа, тој има свои хотели и заработува од Инстаграм.

Од една објава на Инстаграм, Роналдо може да заработи околу 3 милиони евра, што е навистина неверојатна сума, факт е дека има 122 милиони следбеници повеќе од Лионел Меси, односно вкупно 622 милиони следбеници.

Според Форбс, Роналдо во 2023 година заработил околу 136 милиони долари…

Поврзани новости