КК Работнички се збогува со Буштур: Не напушти најголемиот

by fokus 12:02
12:02

Македонската јавност е во шок по трагичната несреќа во која животот го загуби легендарниот кошаркар Благоја Георгиевски-Буштур.

КК Работнички преку социјалните мрежи се збогува со иконата на македонската кошарка.

- Advertising -

Не напушти најголемиот … не напушти единствениот репрезентативец на Бивша Југославија. Не напушти најголемиот играч на…

Publiée par КК РАБОТНИЧКИ СКОПЈЕ sur Jeudi 30 janvier 2020

„Не напушти најголемиот … не напушти единствениот репрезентативец на Бивша Југославија. Не напушти најголемиот играч на Работнички. Поголемиот дел од својата кариера ја посвети на Работнички. За Буштур, Работнички беше прва и единствена љубов. Почивај во мир , легендо секогаш ќе се сеќаваме на тебе … искрено сите фанови и симпатизери на Работнички“, напиша КК Работнички на својот профил на Фејсбук.

Поврзани новости