Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

by fokus 17:50
17:50

Километарски колони има на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица.

-Тешко товарно возило околу 16 часот се преврте на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица. Сообраќајот е прекинат за сите видови возила, лесни патнички и тешки моторни возила – камиони, информира АМСМ.

- Advertisements -

Засега не е позната причината за несреќата, а полицијата прави увид на местото.

Поврзани новости