Ќе се утврди критериум кој ќе добие пасош додека да стигнат новите обрасци

by fokus 09:11
09:11

Владата на синоќешната седница ја разгледа и усвои Информацијата со актуелната состојба и проблемот со издавање патни исправи.

Го задолжи Министерството за внатрешни работи да утврди методологија и критериуми за издавање патни исправи до 24 март 2020 година, за кога е најавена испорака на дополнителна количина обрасци на патни исправи.

- Advertising -

Поврзани новости