Казни за 707 лица поради неносење маска

by Фокус 10:42
10:42

Во текот на изминатото деноноќие, во однос на мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 707 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -

Истовремено, полицијата изрекла 326 казни за сообраќајни прекршоци само на територија на Скопје.

Поврзани новости