Касами: Ќе се кандидирам на Конгресот за лидер на Беса

by fokus

Биљал Касами во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека на Конгресот за избор на лидер на Беса ќе се кандидира и тој.

-Да, ќе се кандидирам. Ќе може да се кандидира и секој член на Беса според условите од Статутот на партијата, рече Касами.

Тој вели дека Конгресот ќе покаже дали Беса ќе биде автономна и автентична како досега, или ќе ја контролира некоја центар на моќ надвор од паријата.

Поврзани новости