ЈСП денеска вози за Ахмети: Кој ќе одговара поради злоупотребата?

by fokus 18:50
18:50

Двокатни автобуси на ЈСП, со развиорени албански и знамиња на ДУИ, во колони попладнево се движат низ скопските улици, јави Плусинфо. 

Партијата на Али Ахмети, на само еден ден пред почетокот на изборната кампања, во 17 часот одржува изборна конвенција во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

- Advertisements -

ДУИ ги крши изборните правила, но и државното претпријатие кое дозволило автобуси купени со народни пари да бидат користени во партиски цели.

Поврзани новости