Јове Кекеновски: Изгледа дека дпмнеовците ќе бидат избричени на суво

by fokus 17:20
17:20

Предводникот на фракцијата на ВМРО-ДПМНЕ, Јове Кекеновски, на својот профил на „Фејсбук“ се огласи со коментар, по денешната лидерска средба.

„Бричење на суво
По се изгледа дека ДПМНЕОВЦИТЕ ќе бидат избричени на суво од страна на нивните преговарачи на лидерската средба. Досегашната глума ќе заврши за кратко време денес. На здравје бричење дечки“, напиша Кекеновски на својот профил.

- Advertisements -

Поврзани новости