Јанкуловска без коментар за пресудата: Ќе ја искоментирам во жалбата

by fokus

Екс министерката Гордана Јанкуловска, осудена на шест години затвор за набавката на блиндираниот мерцедес, одби да ја коментира пресудата што денеска и ја изрече Кривичниот суд. По судењето во предметот „Титаник“, Јанкуловска на излегување од судот одби да им даде изјава на новинарите.

-Се што имав да кажам кажав во завршните зборови. Пресудата ќе ја искоментирам во жалбата – рече таа.

 

Поврзани новости