Јанакиески и Ристовски одат во Шутка

by fokus 22:51
22:51

Судот вечерва им одреди притвор на поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. Информацијата се уште е неофицијална и се чека потврда од Судот.

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, кој претходно беше приведен, од судот замина бидејќи се повика на пратеничкиот имунитет.

- Advertisements -

Основното јавно обвинителство ги сомничи организирање на упадот и насилството во Собранието на 27 април.

Поврзани новости