Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

by fokus

На улица „Бутелска“ во куќа  сопственост на Д.Т.(65) вчера утрината околу 9.15 часот избувнал пожар при што опожарени се  греди од кровната конструкција.

Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на куќата, информираат од МВР.

Поврзани новости