Искршен штаб на СДСМ во селото Долно Количани

by fokus

Вчера вечерта во полициската станица во Драчево било пријавено дека бил искршен штаб на СДСМ во селото Долно Количани.

„На 25.09.2018 година во 09.40  часот во Полициската станица Драчево, С.И. од с.Долно Количани, скопско, пријавил дека во текот на ноќта на 24/25.09.2018 година непознат  сторител искршил четири прозорски стакла од штабот на политичка партија СДСМ во с.Долно Количани. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот“, соопштија од полицијата.

Поврзани новости