Исчезна четиринаесетгодишно девојче од Домот „25 мај“

by fokus

Четиринаесетгодишно девојче си заминало од Домот „25 мај“, откако претходно влегла во расправија со друго девојче-штитеничка во домот.

Како што соопшти МВР, вчера во 15 часот е пријавено дека 14 годишна штитеничка на домот „25 мај“ се оддалечила од домот откако претходно физички нападнала друга 12 годишна штитеничка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.

Поврзани новости