Исчезна 15-годишно момче од Битола

by fokus

 СВР-Битола почна акција за пронаоѓање на малолетник од Битола кој како што пријавила А.И. (33 г.) се оддалечил од својот дом.

Синоќа во 22.10 часот во СВР-Битола, A.И.(33) од Битола пријави дека од домот се оддалечил нејзиниот син  А.И.(15 г.).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, кусо соопштија од СВР-Битола.

Поврзани новости