ИНТЕРВЈУ Стево Пендаровски: Имаме докази дека власта направи масовна измама со 150.000 гласови

by Фокус

Стево Пендаровски беше освежување на политичката сцена. Како кандидат на опозицијата внесе поинаков стил во изборната трка за претседател на државата.

Успеа да прокнижи многу подобар скор од коалицијата што застана зад него. Но сепак ја загуби трката. Пендаровски сега открива дека зад ваквите резултати на СДСМ и неговите како претседателски кандидат, се крие голема изборна измама во режија на власта, тешка околу 150.000 гласови.

Сценарио кое било испробано уште на изборите во 2011 година. За тоа, како што тврди, имаат конкретни докази,кои наскоро ќе бидат обелоденети.

Разговараше
Јадранка КОСТОВА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”

Поврзани новости