Ибраими: Ја пеев албанската химна во Собранието бидејќи бев провоциран од Мукоски!

by Fokus 12:44
12:44

Пратеникот Зеќирија Ибраими кој на продолжението од конститутивната седница на 27 април во 2017 година, ја испеа албанската химна, вели дека тоа било процедурално.

Во исказ пред судот како сведок за настаните од 27 април, тој истакна дека ја пеел химната на Албанија, бидејќи претходно пратеникот Крсто Мукоски ја пеел македонската химна, па Ибраими бил провоциран.

- Advertisements -

Поврзани новости