Мицкоски би се вакцинирал против корона вирусот

by Fokus 12:08
12:08

Вакцината против корона вирусот веќе полека почнува да се пушта во употреба во неколку европски земји, а се очекува и на почетокот од наредната година да дојде и во Македонија.

Запрашан дали ќе се вакцинира против корона вирусот, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека би го сторил тоа.

- Advertisements -

„Јас последно се тестирав во ноември. Но, се движам со луѓе и би се вакцинирал, зошто да не“, рече Мицкоски во гостувањето во Студио 10.

Поврзани новости