И Груевски со честитка за Божиќ: Да бидеме помудри и подобри луѓе

by fokus

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски, преку фејсбук испрати честитка за Божиќ.

-Христос се роди!!!
Нека е за многу години Божиќ. Да донесе одлично здравје за секого, многу успеси и радосни моменти, мир и среќа во секој дом.
Бог да и помогне на Македонија и на секој од нас кои живееме во неа, и оние кои се иселени. Да бидеме помудри и подобри луѓе. Да се помагаме еден со друг повеќе, повеќе љубов и помалку омрза да создаваме.
Македонија да оди напред и да има успеси, како политички така и економски, напиша Груевски.

Поврзани новости