Хорор во Србија: Две лица претепале човек со мотика додека спиел, третиот им светел со мобилен телефон

by Fokus

Полицијата во Пожаревац, Србија, ги уапси Д.С. (47), Д.С. (33) и Д.С. (20), сите тројца од околината на Кучево, пренесуваат српските медиуми.

За нив постои сомнение дека со дрвена мотика на 11 октомври извршил убиство, удирајќи го во главата 49 годишен маж кој спиел.

Еден од тројцата осомничени, светел со мобилен телефон, затоа што во собата немало струја.

Поврзани новости