Холандија се избори за полуфинале на ЕП

by fokus

Репрезентацијата на Холандија е последниот полуфиналист на Европското првенство, откако вечерва со пресврт ја совлада Турција со 2:1.

Турција во финишот создаде две големи прилики, меѓутоа реализацијата изостана, па Холандија обезбеди полуфинале во кое ќе игра против Англија, на 10 јули.

Поврзани новости