Еврокомесарот Јоханес Хан во 20 часот во ЕУ инфо центарот ќе одржи пресконфернција на која ќе ги соопшти резултатите од денешните преговори со лидерите на четирите најголеми македонски партии.

Според информациите, се очекува на пресконференцијата да не учествуваат четворицата македонски лидери, туку само тројцата европратеници кои беа олеснувачи во преговорите.

Првично, пресот беше закажан за 18:30 часот.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.