Гужва на Табановце, се чека по еден час

by fokus

На граничниот премин Табановце се чека околу еден час, соопшти Авто мото сојузот во најновиот денешен извештај.

На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поврзани новости