Груевски на 117 место на листата на најзгодни светски лидери

by Фокус

Македонскиот премиер Никола Груевски е на 117 позиција од 197 лидери на листата на најзгодни светски лидери.

На листата најзгодни светски лидери во топ 40 од регионот се најдоа хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ и грчкиот премиер Алексис Ципрас, кои се на деветтата и десеттата позиција.

„Најнеубав“ е лидерот од Северна Кореја.

Целата листа можете да ја погледнете на следниот линк: http://hottestheadsofstate.com/list/

“Граѓаните предолго време беа под тиранија на неатрактивни лидери“ се наведува на страната “Hottest Heads of State“ чии автори на шеговит начин коментираат дека на овој начин ќе се зголеми свеста за овој проблем и ќе се наведат граѓаните да бараат поатрактивни лидери.

Поврзани новости