Гроб никна пред Јавното обвинителство

by fokus

Купче земја која го симболизира гробот на малиот Алмир денеска поставија демонстрантите пред Јавното обвинителство.

Демонстрантите побараа смена на обвинителката од Куманово која го води случајот  и сметаат дека целиот правен систем потфрлил, затоа што не е одземен ниту мерцедесот со кој е удрено и убиено детето.

Тие го потсетија новиот обвинител Љупчо Јовевски дека обвинението од убиство во сообраќајна несреќа е сменето во негово време, а не со потпис на екс обвинителот Зврлевски.

ФОТО: ТВ Телма

Поврзани новости